• Zielona Góra, fot. Wikipedia
    Zielona Góra, fot. Wikipedia

1-3 maja Ziemia Lubuska

ZIEMIA LUBUSKA

1-3 MAJA

 

I DZIEŃ

Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy ul. Milenijnej, stacja BP (obok "Bodzia"), przejazd do Kożuchowa, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta. Zobaczymy zabytkowe kamieniczki, neoklasycystyczny ratusz, zamek książęcy (późniejszy klasztor karmelitów), mury obronne.

 

W Nowej Soli (historyczna nazwa związana jest z oczyszczaniem soli w średniowieczu) m.in., pójdziemy do portu i jedynego w Polsce Parku Krasnala. Ponieważ Ziemia Lubuska jest Krainą wina i miodu, więc odwiedzimy winnicę "Kinga", aby poznać tajniki uprawy winorośli i skosztować miejscowego wina. Na nocleg i obiadokolację pojedziemy do Gościńca Stodoła w Przytoku.

 

II DZIEŃ

Po śniadaniu ruszamy do Pniewa, aby zobaczyć największe podziemia fortyfikacyjne świata należące do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego- MRU. Ten system umocnień został stworzony przez Niemców w latach 1934 -1944 dla ochrony wschodniej granicy Rzeszy. W podziemnych korytarzach istnieje Rezerwat przyrody Nietoperek. Żyje tu 12 gatunków nietoperzy, ok. 30 tys. osobników.

 

Następnie odwiedzimy jeden z najcenniejszych zabytków Ziemi Lubuskiej, pocysterski klasztor (obecnie Wyższe Seminarium Duchowne) Paradyż - Gościkowo. Łagów, miejscu rekreacji dla miłośników natury, położony na przesmyku między Jeziorem Łagowskim, a Jeziorem Trześniowskim zachwyci nas parkiem krajobrazowym, zamkiem joannitów, murami obronnymi z XIV w. W Świebodzinie staniemy pod 36 metrową Figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wzorowanej na Pomniku Chrystusa Odkupiciela z Rio de Janeiro. Na obiadokolację i nocleg wrócimy do Przytoku.

 

III DZIEŃ

Po śniadaniu udamy się do Zielonej Góry, aby z miejscowym przewodnikiem poznać uroki tego miasta. Towarzyszyć nam będą bachusiki, zabawne figurki przypominające o tradycjach winiarskich tego regionu. Z Turystycznej Przystani w Cigacicach popłyniemy galarami po Odrze. Po rejsie zjemy obiad i przez Sulechów ruszymy do Wrocławia.

 

 

Ceny, szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr telefonów: 71 373 83 53,

606 630 459.