• Rudy, fot. wikimedia commons
    Rudy, fot. wikimedia commons
  • Racibórz, fot. wikimedia commons
    Racibórz, fot. wikimedia commons

15-16 czerwca Ziemia Raciborska

ZIEMIA RACIBORSKA

15-16.06.2019

 

I DZIEŃ

Wyjedziemy o 8.00 z parkingu przy ul. Milenijnej (obok "Bodzia"). Odwiedzimy Racibórz - miasto z ponad IX wiekową tradycją, bogatą i burzliwą historią, gdzie przez wieki krzyżowały się polskie, czeskie i niemieckie losy. Zobaczymy odrestaurowany w 2016 r. zamek piastowski, powstały w końcu XIII w. jako pomnik ugody między księciem Henrykiem IV, a biskupem Tomaszem II. Tu znajduje się kaplica św. Tomasza z Canterbury określana jako perła śląskiego gotyku oraz muzeum miejskie z niecodziennym eksponatem - mumią Egipcjanki z kartonażem i sarkofagami sprzed 2800 lat. Na Jarmarku Św. Marcelego poznamy regionalne wyroby spożywcze i rzemieślnicze. Nocleg zapewnia nam Dom Sportowca.

 

II DZIEŃ

Po śniadaniu opuścimy hotel, aby pospacerować po rezerwacie leśno-stawowym Łężczok. Miłośników przyrody zachwycą leśne ścieżki Arboretum Bramy Morawskiej. Miłośników kolei - przejażdżka kolejką wąskotorową. Odwiedzimy Rudy leżące na Europejskim Szlaku Cysterskim, a w nich Zespół Klasztorno-Pałacowy, składający się z bazyliki, zabudowań klasztornych, barokowego pałacu. Po obiedzie wyruszymy do Wrocławia.

 

Świadczenia: przejazd autokarem, nocleg ze śniadaniem, obiadokolacja, obiad, usługa przewodnicka, przewodnictwo lokalne, wstępy, ubezpieczenie NNW, parkingi.

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Ceny, szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr telefonów: 71 373 83 53, 

606 630 459.