• Namysłów, fot. nasznok.pl
    Namysłów, fot. nasznok.pl
  • Galowice, fot. wikicommons
    Galowice, fot. wikicommons

24 marca - Wokół Wrocławia

WOKÓŁ WROCŁAWIA

24 MARCA


Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy ul. Milenijnej (obok "Bodzia") przejazd do NAMYSŁOWA - spacer po mieście z przewodnikiem: fortyfikacje miejskie, zamek obronny, rynek, ratusz, Izba Regionalna, Muzeum Techniki Młynarskiej. Przerwa kawowa.

 

Przejazd do GALOWIC - zwiedzanie Muzeum Powozów powstałego z kolekcjonerskiej pasji. Zgromadzone w zabytkowym spichlerzu zbożowym z 1727 r. o konstrukcji szachulcowej powozy, karety, bryczki i sanie produkowane w połowie XIX w. w Polsce, Niemczech, Rosji, Austrii, Szwajcarii i Francji zadziwiają i zachwycają, pozwalają się przenieść w odległy czas.

 

Przejazd do ZAMKU TOPACZ, gdzie zachowała się średniowieczna wieża mieszkalna. Na początku XVII w. dobudowano do wieży dwór w manierystycznym stylu. Obecnie w wieży po rozbudowaniu mieści się ekskluzywny hotel Zamek Topacz w Ślęzy, a w zabytkowym budynku gospodarczym - Muzeum Motoryzacji. Zgromadzono tu największą w Polsce kolekcję rolls -royców i bentleyów z lat 1933 -2005.

Zobaczymy również wyremontowane, sprawne technicznie i zarejestrowane pojazdy jeżdżące po polskich drogach w XX w. Zabudowania dawnego majątku otacza dobrze utrzymany 50 -hektarowy park z terenami rekreacyjnymi. Do Wrocławia wrócimy w godz. 18 -19.

 

Ceny, szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr telefonów: 71 373 83 53,

606 630 459.