Statystyki
Ogółem: 227
Dzisiaj: 32
Online: 1
  • Karpniki, fot. wikipedia.pl
    Karpniki, fot. wikipedia.pl
  • Pakoszów, fot. wikipedia.pl
    Pakoszów, fot. wikipedia.pl

Wycieczka "Dolina pałaców i ogrodów cz. II" - 9 czerwca

Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy ul. Milenijnej (obok sklepu "Bodzio"), przejazd do Karpnik. Historia Zamku Karpniki sięga średniowiecza. Na przestrzeni wieków należał do wielu możnych śląskich rodów. W XIX w. stał się własnością królewskiej rodziny Hohenzollernów. Odnalezienie archiwalnych albumów pozwoliło odtworzyć detale i stworzyć w obiekcie wyjątkową atmosferę minionej świetności. Od 2010 roku właścicielem jest Jacek Masior.

 

Pałac i majątek w Wojanowie należał od XIII do XVIII w. do rycerskiego rodu von Zedlitz. Później właścicielką została księżna Luiza Niderlandzka - najmłodsza córka króla Prus Fryderyka Wilhelma III. Obecni właściciele odrestaurowali dawną rezydencję za ok. 40 mln zł i urządzili  luksusowy kompleks hotelowo - konferencyjny.

 

Pałac w Łomnicy miał w swojej historii wielu właścicieli. W latach 1835 -1945 należał do rodziny von Kuster. Współcześnie potomkowie nabyli ruinę dawnej posiadłości i na nowo stworzyli urocze miejsce.

 

Barokowy Pałac Pakoszów powstał na pocz. XVIII w. W 1725 r. przebudowano go na bielarnię lnu, stąd w bliskim otoczeniu brak drzew, które zasłaniałyby słońce. W 2004 roku nieruchomość kupił wnuk przedwojennego właściciela, gruntownie wyremontował i uruchomił hotel Pałac Pakoszów.     

 

Gotycka wieża mieszkalna w Siedlęcinie jest jedną z najwspanialszych i najlepiej zachowanych budowli tego typu w Europie Środkowej. Zbudowana najprawdopodobniej przez księcia jaworskiego Henryka I  na początku XIV w. Największą atrakcją siedlęcińskiej wieży są średniowieczne naścienne malowidła o tematyce rycerskiej obrazujące historię rycerza Okrągłego Stołu - sir Lancelota z Jeziora. 

 

Do Wrocławia wrócimy w godz. 19-20.00

(Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.)

 

Ceny, szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr telefonów: 71 373 83 53,

606 630 459.