Statystyki
Ogółem: 226
Dzisiaj: 31
Online: 1
  • Jasna Góra, fot. wikipedia.pl
    Jasna Góra, fot. wikipedia.pl
  • Zamek Bobolice, fot. wikipedia.pl
    Zamek Bobolice, fot. wikipedia.pl

Wycieczka "Jura Krakowsko-Częstochowska" - 23-24 czerwca

JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

23-24.06.2018

 

I DZIEŃ   

Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy ul. Milenijnej (obok sklepu "Bodzio"), przejazd do Częstochowy. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Jasnej Góry. Wejdziemy do Sali Rycerskiej, do Muzeum 600-lecia Jasnej Góry, nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem. Będzie czas na indywidualne skupienie.

 

W godzinach wczesno popołudniowych pojedziemy do Olsztyna, aby podziwiać ruiny średniowiecznej warowni zbudowanej w XIV w. najprawdopodobniej z rozkazu króla Kazimierza Wielkiego. Następnie udamy do Złotego Potoku, gdzie pospacerujemy wokół zespołu parkowo - pałacowego Krasińskich wśród pięknych stawów i ogromnych jurajskich ostańców - Diabelskich Mostów i Bramy Twardowskiego. Nawiedzimy Sanktuarium MB Leśniowskiej znane z słynącej łaskami figurki Matki Bożej.

 

Na obiadokolację i nocleg pojedziemy do Hotelu Kinga w Żarkach Letnisku.    

 

II DZIEŃ     

Po śniadaniu zobaczymy dwie malownicze warownie położone na Szlaku Orlich Gniazd.  Są to ruiny zamku Mirów i odbudowany w 2011 roku zamek Bobolice. W plenerach tego ostatniego powstały zdjęcia do serialu telewizyjnego "Korona królów". Przejdziemy podziemną trasą turystyczną przez Jaskinię Głęboką oraz odwiedzimy zamek Ogrodzieniec usytuowany na najwyższym wzniesieniu Jury.

 

Po późnym obiedzie wyruszymy do Wrocławia. Planujemy powrót w godz. 20.00 -21.00.    

 

Ceny, szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr telefonów: 71 373 83 53,

606 630 459.