Statystyki
Ogółem: 5116
Dzisiaj: 10
Online: 1
  • Rzeszów, fot. wikicommons
    Rzeszów, fot. wikicommons
  • Przemyśl, fot. wikicommons
    Przemyśl, fot. wikicommons
  • Komańcza, fot. wikicommons
    Komańcza, fot. wikicommons

Wycieczka "Podkarpacie" - 1-5 maja - BRAK MIEJSC!

 

PODKARPACIE

1 -5.05.2019

 

Podczas weekendu majowego proponujemy odwiedzanie w Polsce miejsc powszechnie znanych, ale też i zapomnianych, a posiadających lokalne uroki i klimaty. W tym roku poznamy bogactwo kulturowe i przyrodnicze województwa podkarpackiego.

 

 

1 MAJA (środa) wyjedziemy z Wrocławia, z parkingu przy ul. Milenijnej (obok "Bodzia") o godz. 7.00, pojedziemy do Rzeszowa - stolicy województwa. Historię miasta poznamy wędrując ok. 400 metrowymi piwnicami powstałymi pod rynkiem w XIV -XVIII, a następnie zobaczymy ratusz, zamek Lubomirskich, synagogę, klasztor i ogrody Bernardynów. Na nocleg i obiadokolację pojedziemy do Boguchwały.

 

2 MAJA (czwartek) po śniadaniu udamy się do Łańcuta, gdzie będziemy podziwiać znakomite wnętrza mieszkalne rezydencji arystokratycznej wzniesionej w XVII w. przez Stanisława Lubomirskiego, stajnie i wozownię. W Bazylice Zwiastowania NMP w Leżajsku wysłuchamy koncertu wykonanego na instrumentalnym dziele -organach z pogranicza renesansu i baroku ufundowanych przez Potockich. Urok Jarosławia ukaże nam miejscowy przewodnik. Na obiadokolację i nocleg przyjedziemy do Przemyśla.

 

3 MAJA(piątek) po śniadaniu zobaczymy przemyski rynek, zamek i wzgórze zamkowe, dworzec kolejowy, cmentarze, jedyne w Polsce Muzeum Dzwonów i Fajek, przywitamy się, a może nawet wypijemy piwo z wojakiem Szwejkiem. W XVI w. Stanisław Krasicki rozpoczął budowę wielkopańskiej rezydencji o charakterze obronno -mieszkalnym, która do dziś zachwyca. Najcenniejsza jest kaplica porównywana z Kaplicą Zygmuntowską na Wawelu. Zobaczymy to w Krasiczynie. Przez Sanok, Lesko przejedziemy na obiadokolację i nocleg do Zwierzynia.

 

4 MAJA (sobota) po śniadaniu wyruszymy autokarem w Bieszczady. W Zagórzu przejdziemy oryginalną drogą krzyżową do imponujących ruin XVIII Karmelu. W Komańczy zobaczymy miejsce internowania ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W Cisnej Jadwiga Denisiuk - twórczyni ikon opowie nam o ich powstawaniu. Chętni mogą zamówić lub nabyć ikonę. Schronisko pod Małą Rawką przyjmie nas herbatą. W Mucznem zobaczymy zagrodę hodowlaną żubrów. Obiadokolacja i nocleg będą w Zwierzyniu.

 

 

5 MAJA (niedziela) po śniadaniu jedziemy do Sanoka, aby zobaczyć w Muzeum Historycznym Galerię malarstwa Zdzisława Beksińskiego oraz do Krosna, gdzie zobaczymy przepiękną kolekcję lamp naftowych. W drodze powrotnej do Wrocławia zatrzymamy się na obiad. Planujemy powrót ok. godz. 21.

 

 

Zastrzega się prawo do zmiany kolejności zwiedzania.

Ceny, szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr telefonów: 71 373 83 53,

606 630 459.