Statystyki
Ogółem: 1836
Dzisiaj: 17
Online: 2
  • Cieszyn, fot. Wikipedia Commons
    Cieszyn, fot. Wikipedia Commons
  • Koniaków, fot. Wikipedia Commons
    Koniaków, fot. Wikipedia Commons

Wycieczka "Śląsk Cieszyński" 22-23 września

ŚLĄSK CIESZYŃSKI

22-23 WRZEŚNIA

 

Śląsk Cieszyński to region odrębny  kulturalnie i historycznie, usytuowany w Polsce i w Czechach. Aby poznać tę niezwykłą krainę wybierzemy się na wycieczkę w pierwszych dniach jesieni.  

 

 

I DZIEŃ   

Wyjedziemy o godz. 7.00 z parkingu przy ul. Milenijnej (obok "Bodzia"), przejazd do Cieszyna i spotkanie z miejscowym przewodnikiem.     Spacer rozpoczniemy z pięknego cieszyńskiego rynku, którego ozdobę stanowi m.in. fontanna z figurą św. Floriana, stary ratusz, dawny hotel "Pod Brunatnym Jeleniem", poczta. Zobaczymy bogate zbiory Muzeum Śląska Cieszyńskiego, przejdziemy tzw. "Cieszyńską Wenecją" na Wzgórze Zamkowe do najstarszego miejsca w tym mieście. Na nocleg i obiadokolację udamy się do hotelu Gambit.     

 

 

II DZIEŃ  

Po śniadaniu wyjedziemy do Wisły, miasta związanego z mistrzem skoków narciarskich Adamem Małyszem. Zobaczymy m. in. kompleks skoczni narciarskich. Przejedziemy przez uzdrowisko Ustroń do Trójwsi Beskidzkiej, którą stanowią wioski Istebna, Jaworzynka i Koniaków. Atrakcje tych miejscowości wybierze i przedstawi nam miejscowy przewodnik. Po skończonym zwiedzaniu zjemy obiad przed wyruszeniem w drogę powrotną. Do Wrocławia planujemy powrót ok. godz. 21.

 

Ceny, szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr telefonów: 71 373 83 53,

606 630 459.